VIDEO - Chytání se Sportexem - 2019

Lovíme-ryby se Sportexem

Proč zrovna Lovíme-ryby se Sportexem.

V letošním roce jsme my, jako prodejna Rybářské potřeby Mošnov, kterou můžete znát také pod názvem lovime-ryby.cz, zařadili a rozšířili do naší široké škály nabízených značek také dlouholetou a velmi známou německou značku prutů Sportex. Martin, jakožto obchodní zástupce velkoobchodu Sports.sk, nám předvedl a hlavně nás odborně seznámil se všemi typy nabízených prutů a to jak kaprových, tak přívlačových, ze kterých jsme spolu s kolegou Ondrou učinili výběr toho pro nás a hlavně pro Vás, naše zákazníky, nejzajímavějšího.

Jelikož já, jako prodejce, nerad nabízím něco, s čím nemám zkušenost, nadhodil jsem návrh vyrazit spolu s Martinem k vodě a vyzkoušet si přívlačové pruty Sportex ,,na ostro´´. Martinovi se tento návrh velice zamlouval a tak nezbývalo než jen dohodnout termín a vyrazit. Abychom si nenechali novou zkušenost s pruty jen pro sebe, přibral jsem si na pomoc kolegu Mirka, který se k nám ochotně přidal a nabídl se, že nám tuto první akci zdokumentuje. Termín společného chytaní jsme stanovili na měsíc říjen, což je při správném počasí dle mě ten nejlepší čas pro dobrý lov.

Byl čtvrtek brzy ráno, kdy jsme si dali spolu s Martinem sraz u přehrady. Jelikož jsme přijeli ještě za tmy, měli jsme dostatek času na přípravu veškerého vybavení, hlavně osazení prutů navijáky, navázání návazců z fluorocarbonu a připravení velkého výběru různých gramáží nástrah zejména woblerů a gum.

S rozedněním nezbývalo, než spustit připravenou, mimochodem překrásnou Martinovu loď na vodu a vydat se prozkoumat různá místa velké přehrady. Jelikož některá lovná místa jsou od přístavu trochu vzdálená, rozhodli jsme se využít trasu plavby pro zkoušku hned prvního zkušebního prutu a to Black pearl ve 2,4 m do 80 g pro trolling za lodí. Hluboko potápivý wobler s širokou a dlouhou lopatkou jsme pustili zhruba 40-50 m za loď a čekali, jak se s odporem wobleru prut popasuje. Při odpovídající trollingové rychlosti se prut lehce přihnul a citlivá špička prutu dala krásně znát, že wobler pracuje, jak má. Paráda! Prut použitelný na větší typy nástrah bychom měli. Během první jízdy přes přehradu se na trolling nic neudálo. Nevadí, dojíždíme na první místo, kde se chceme pokusit klasickým jigováním s gumovými nástrahami zaujmout pozornost zejména okounů a candátů. Pro lov jsme zvolili jedno z mnoha členitých míst.

Ostrá hrana, která přecházela z pozvolné mělčiny do hloubky mi poskytla možnost vyzkoušení rozdílných typů gramáží jigových hlaviček na nástrahách

Relax.

Rozdělujeme si pruty, já se ujímám prutu Captor spin v délce 2,1m a gramáži 3-14g. Přiznám se, že tento prut mě na první dobrou oslovil. Naviják, kterým jsem tento prut osadil, v sedle seděl doslova jak prdel na hrnec.Opravdu vyhovující a příjemná, lehká sestava. Mirek chtěl vyzkoušet různé typy woblerů proto sáhl po prutu Phenomen spin a Martin stejně jako já po Captor spin jen ve vyšší gramáži. Pletené šnůry zakončené 1 m dlouhým návazcem z fluorocarbonu osazujeme rozdílnými nástrahami. Pro začátek se rozhoduji pro kopyto 8 cm na 7 g hlavě. Delší proklesávání nástrahy se ukazuje pro tento den jako dobrá volba. Třetím hodem Martin odstartuje slušnou sérii záběrů, kdy každý z nás střídavě zdolává na místní poměry slušné okouny kolem 35 cm a sem tam do toho bouchne i štika kolem 60 cm. Nálada je perfektní a lov si všichni užíváme. Já jsem mile překvapen z prutu Captor spin, který mi po celý den nedával důvod měnit sestavu, udaná gramáž 3-14 g je opravdu orientační a nyní vím, že prut má dost velkou rezervu, kdy bez problému zvládne i nástrahu 6,5cm s 21 g hlavou, kdy se skutečná celková váha nástrahy dostane někde kolem 25 g a tento prut bez problému dopraví nástrahu na požadovanou vzdálenost a má sílu pro dostatečné zaseknutí ryby. Blank prutu je citlivý a při sebemenším ťuknutí ryby do nástrahy dokáže za použití pletené šnůry přenést kontakt až do ukazováčku, což je pro mne při vedení nástrahy v oblasti dna klíčové.

Této vlastnosti také napomáhá i to že prut je tzv. jednolit což znamená, že nemá vlepenou špici.

Nutno podotknout, že ani Mirek nezahálel a když zrovna nefotil nebo nenatáčel předváděl s prutem Phenomen daleké náhozy woblerů, což mu přineslo krásné výsledky. Den na vodě se opravdu vydařil a tak se rozhodujeme, že další den nás navštíví náš kolega a výborný kameraman Ondra abychom Vám ještě lépe přiblížili naše počínání. Je ráno dalšího dne a my se s kamerou v závěsu pouštíme do dalšího celodenního lovu zjišťovat zajímavosti prutů a tipů pro vás. Rád bych se zmínil, že po celou dobu působení na přehradě jsme kromě zkoušení prutů Sportex měli možnost vidět a vyzkoušet nové oblečení Dozer a Urus 6 značky Geoff Anderson, což je světoznámá značka zabývající se tím nejkvalitnějším outdoorovým oblečením na trhu, které nás po celou dobu působení udrželo v suchu a teple při maximální volnosti pohybu.

Co dodat závěrem? Celý strávený čas na krásné přehradě se opravdu vyvedl na jedničku s hvězdičkou. Pruty vydržely veškeré naše zkoušení nad očekávání, ryby spolupracovaly a povedlo se nám z toho všeho zachytit na kameru také něco pro Vás ve formě videa včetně nádherného souboje s jednou ze štičích královen místní vody. Pokud Vás toto první ,,seznámení‘‘ zaujalo, neváhejte a zastavte se za námi na prodejnu si používané pruty a oblečení prohlédnout. Rád se Vám budu věnovat a vysvětlím na co je který prut z mého pohledu vhodný a třeba i vy se stanete spokojenými zákazníky prutů s 10-tiletou zárukou.

 

 

Registrujte se