VIDEO - Letní přívlač na přehradě na nástrahy Dorado

Jednoho krásného letního rána jsme se vydali s kolegou na přehradu blízko naší firmy vyzkoušet nástrahy Značky DORADO.

Když jsme dorazili na místo určení kolem 6:00 bylo bezvětří a sluníčko bylo těšně nad obzorem.Prodírali jsme se houštím, abychom se dostali k vodě.

U vody nás překvapili komáři a bylo jich teda požehnaně. Repelenty použít, zavelel jsem.

První náhozy směřovaly do teplých mělčin cca 40cm hlubokých. Tajně jsme doufali, že by štika mohla číhat v travách, ale ani po několika desítkách náhozů bohužel záběr nepřišel.

Naše heslo znělo : Změn místa ryba jistá, proto jsme šli víc na otevřenou vodu, kde jsme docílili dvou záběrů přímo pod břehem, ale bohužel štiky nám z háčku padaly.

Zkoušeli jsme vláčet i nástrahy RELAX ( kopyto,bajno,king shad,bass apod... )

Ušli jsme asi kilometr podél břehu, ale ryby nebyly při chuti. Nastražili jsme wobler Dorado - Invander 11cm / BGH a hodili jsme ho směrem na otevřenou vodu. Po pár otočkách kličkou a jemným škubáním prutu přišel záběr asi 10m od protějšího břehu. Prut se ohnul, zásek, ale po 3-5s se štika vypla.

Pár minut jsme se na sebe nevěřícně dívali a nechtěli uvěřit, že už plave o kus dál. Nevzdávali jsme to, ale blížilo se poledne a tak jsme se pomalu vraceli zpět na začátek k našim vozidlům.

Na prut jsme dali nástrahu Dorado - Stick 4,5cm / FTR a ještě jednou jsme šli proházet  mělčinu.

Po pár hodech přišel záběr. Okoun vystartoval po Sticku a už jsem ho zdolával navinul jsem pár metrů vlasce a najedou mi na okouna vystartovala štika a ukousla mu celé tělo.

Štika zůstala na háčku a úspěšně jsem jí zdolal. Byla sice menší ,ale oba dva nás moc potěšila a to je důvod proč k vodě chodíme.

Koukněte se na naše video z našeho lovu.

 

Registrujte se