RELAX Kingshad

Pokud hledáte nejvíce univerzální nástrahu, která vám bude chytat ryby spolehlivě po celý rok, hledáte Relax Kingshad. Nástraha se vyrábí ve velikostech 7,5 cm, 10 cm a 12,5 cm.

Na tuto nástrahu jsem narazil zhruba před třemi lety, kdy mi ji ukázal kamarád. Neskutečné pohyby této nástrahy, agresivní velké kopýtko a nespočet barevných kombinací, stovky nachytaných ryb, to jsou důvody, proč jsem musel do své přívlačové tašky přidat další box právě s touto nástrahou.

V podstatě jsem v tuto nástrahu získal takovou důvěru, že ji jen výjimečně odepínám z karabinky na svém prutu. Díky široké škále barevných kombinací a velikostí lze na tuto nástrahu chytat spoustu rybích druhů. Každopádně pro mě je tato nástraha favorit číslo jedna zejména na candáty!

 

,,dalším benefitem této nástrahy je poměrně tenká silueta nástrahy"

 

Hlavním důvodem, proč si myslím, že je tato nástraha tak funkční, je především kolíbavý pohyb do stran, který je naprosto specifický a neokoukaný. Samozřejmě nástrah, jež disponují tímto stylem pohybu, je mnoho, ale tento druh je natolik originální, že jsem byl až překvapen. Dalším benefitem této nástrahy je poměrně tenká silueta nástrahy. Protože ze všech mých dosavadních zkušeností jsem dospěl k názoru, že zejména candáti se mi zkrátka na štíhlé gumy chytají lépe. Možná to je právě díky lepšímu a snazšímu propadu vodním sloupcem.

 

Vedení

Samozřejmě k tomu, aby nám určitá nástraha ryby chytala, jsou zapotřebí dvě hlavní věci. Zaprvé, chytat tam, kde jsou ryby, a zadruhé, používat správný styl vedení. Každý to zná, dva rybáři vedle sebe na břehu, oba stejné vybavení, nástraha a jeden chytá, druhý ne. Někdy ten rozdíl může být v absolutních detailech vedení. Nástrahu Kingshad se snažím vodit vždy propadem, to znamená nahodím, nechám propadnout na dno a jen a pouze otočkami navijáku nástrahu oživuji a následně nechám propadávat. Nikdy s nástrahou nijak agresivně necukám nebo neškubu. Proč? Při takovém vedení bychom právě přišli o již zmíněný specifický kolébavý pohyb. Skvělé navržení nástrahy nám v podstatě zjednodušuje celé chytání. Ovšem každý si na  takovéto své vedení musí přijít sám a sžít se s určitou nástrahou. A co je hlavní, dát jí důvěru.

 

Nastražení

Kingshada nastražuji buď na čeburašku nebo na klasickou jigovku. Co se nastražení na čeburašce týče, nástraha jím získává ještě více agresivní chod díky kloubovému spojení mezi háčkem a zátěží. Také mi z takového nastražení méně padají ryby a co je důležité, člověk může libovolně střídat zátěže a tím se přizpůsobit aktuálním podmínkám. Při nastražení na jigovce nástraha získá vláčnější kolíbavý pohyb do stran a celkově se chová méně agresivně.

 

,,všichni, kterým jsem tuto nástrahu na štiky doporučil, měli neskutečný úspěch i na hodně prochytávaných vodách“

 

 

Druhy ryb

Ovšem abychom nezůstali pouze u candátů. Na nástrahu Kingshad mám nachytáno spoustu krásných okounů, přestože ji nepovažuji za svoji top nástrahu právě na tento rybí druh, ale o tom zase příště. Ve velikosti 12,5 cm je tato nástraha neskutečnou zbraní na štiky. Všichni, kterým jsem tuto nástrahu na štiky doporučil, měli neskutečný úspěch i na hodně prochytávaných vodách. Na štiky tuto nástrahu nastražuji nejčastěji skrz zavrtávací hlavu a následný návazec s trojháčkem. Na Kingshada se mi již podařila ulovit i parma, několik kaprů, cejnů a bolenů.

 

,,pokud bych si měl k vodě vzít pouze tři nástrahy, bude to právě Kingshad ve všech třech velikostech“

 

Závěr

 Když už v dnešní době máme zbraně v podobě tak účinných nástrah, chtěl bych apelovat, zkuste se k rybám chovat co nejvíce šetrně a také je občas pouštět. Přeci jen jako rybáři máme jedinečnou možnost ovlivnit stav a množství ryb v revírech.

Pokud bych si měl k vodě vzít pouze tři nástrahy, bude to právě Kingshad ve všech třech velikostech :D.

Hlavním benefitem, kterým jsem u všech Relax nástrah nadšen, je, že jsou vyrobeny z extra měkkého materiálu, ale co je důležité, vydrží neskutečné množství ryb. Někdy když si nástrahu konkrétněji prohlédnu, je doslova jako cedník a stejně drží na háčku a stále chytá. A když už z háčku začne padat, přilepím ji k němu sekundovým lepidlem a jedu dál vstříc novým záběrům.

 

 

Jan Augustynek

Registrujte se