RELAX BASS - nástraha nejen na okouny

Top nástraha na okouny a ve větším provedení i na candáty! Nástraha je vyráběna ve velikostech 6,5 cm, 8,5 cm a nově také ve velikosti 12,5 cm.

Charakteristikou této gumy je tenké tělíčko zakončené malým jemným kopýtkem ve tvaru mince. Díky těmto přednostem se Bass stal mojí nejoblíbenější gumou zejména na okouny.

top nástraha na okouny a ve větším provedení i na candáty!“


 Proč právě na okouny? Velký okoun okolo 40 cm musí ve většině vod (až na výjimky) podstoupit dlouhou životní cestu, aby této magické hranice dosáhl. Většina našich vod je intenzivně prochytávána a kolem takovýchto okounů každý den jezdí nástrahy, které silně vrní a vydávají velké vibrace. Ale díky unikátnímu tvaru ocásku u nástrahy Relax Bass jsou vibrace vydávané při vedení této nástrahy poměrně malé na nízké frekvenci a intenzitě, proto si myslím, že důvod úspěšnosti této nástrahy zejména na okouny může spočívat právě v síle a intenzitě vibrací.

Velké plus u této nástrahy spočívá v opravdu široké škále barevných kombinací jak v klasických barvách, jako je například bílá, žlutá, černá, tak i v barvách kombinovaných, takzvaných laminated, kdy je nástraha složena ze 2 typů barev. U některých kombinací jsou přidány i stříbrné nebo zlaté glitry zvyšující dráždivost a odlesky ve vodě.

 

Nastražení

Míra variability nastražení Basse je velice široká a univerzální. Skvěle funguje zejména při lovu s klasickou jigovou hlavičkou nebo se stand up jigovou hlavičkou zejména na candáty ve velikostech 8,5 cm nebo 12,5 cm.

Dalším velice úspěšným a mnou často praktikovaným nastražením je kombinace s čeburaškou. Rád používám čeburašku z důvodu, že chytám často na různých vodách s rozdílnou hloubkou, a tak nemusím mít napíchaných spoustu nástrah a stačí mi pouze jedna. Basse ve velikosti 6,5 cm používám rád v kombinaci s červenou čeburaškou právě na lov okounů. Myslím si, že červená barva by v okounech mohla vyvolávat větší dráždivost.

díky jemnému ocásku se tato nástraha velice dobře hodí k použití s dropshotem“

Díky jemnému ocásku se tato nástraha velice dobře hodí k použití s dropshotem. Zejména pak velikost 6,5 cm právě k lovu okounů.

Velikost 12,5 cm je ideální i k vertikálnímu lovu candátů, hlavně díky měkkosti gumy a smáčkového tvaru tělíčka. Samozřejmě za použití těžké jigové hlavičky.

na lov okounů nejraději používám přírodní barvy“

Jaké volit barvy?

Na lov okounů nejraději používám přírodní barvy jako jsou odstíny hnědé, bílé, modré či kombinace těchto barev. Naopak když jsou okouni evidentně na lovu nebo chytám za špatných světelných podmínek, snažím se volit barvy růžové, žluté nebo svítivě zelené.

Ty samé barevné kombinace v podstatě volím i při lovu candátů s touto nástrahou. Jen s tím rozdílem, že výrazné barvy někdy používám i za dobrých světelných podmínek v čisté vodě.

Na štiky bych volil barvy v odstínu žluté nebo tmavě růžové. Bass sice není mou typickou štikovou nástrahou, ale i tak na něj mám spoustu štik nachytáno. Nejčastěji jako vedlejší produkt při „candátování“.

 

Závěr:

Pokud jdu na okouny, vždy je mojí první volbou právě Bass v 6,5 cm. Pokud se mi na tuto nástrahu nedaří, pak následně zkouším přezbrojit gramáže nebo jinou nástrahu v podobě Kingshada, Kopyta nebo Texase, ale o tom zase až někdy příště.

Jan Augustynek

Registrujte se