RELAX Banjo

Několik dní lovu na prochytávaných pstruhových revírech mi dalo jasně najevo, že tato nástraha od firmy Relax bude letos jednou z mých prioritních nástrah na lov pstruhů!

 

Kombinace klasického tělíčka ve tvaru rybičky a twistrového ocásku, to je Relax Banjo! Nástraha mnoha rybáři i mnou v minulých letech opomíjená. Nabízí se otázka, proč když existují nástrahy jako ripper a twister, tyto nástrahy spojit a chytat na výsledný produkt jménem Banjo? Protože to prostě funguje dvakrát lépe!

Myslím si, že hlavním důvodem tak velké funkčnosti této nástrahy jsou detaily, které jsou na Banju na první pohled jasně patrné. Ploutvičky, naznačení šupin, očí i rozšířená hlavová část za účelem lepšího napichování na jigovou hlavičku. Celou nástrahu pak podtrhuje logo firmy Relax na ocasní části nástrahy.

Nástraha je vyráběna v ověřených přírodních i pestrobarevných barvách, které jsou firmou Relax i rybáři po léta ověřené. Banjo je vyráběné ve velikostech 4,5 cm (1“) a 5,5 cm (2“), proto je tato nástraha vhodná jak na lov menších, tak větších pstruhů a okounů.

 

Nástrahu nejradši nastražuji na klasickou jigovou hlavičku, což je za mě na lov pstruhů v rychlém proudu nejlepší varianta, ale při lovu okounů nebo pstruhů v klidnějších částech revíru bych se nebránil ani nastražení pomocí čeburašky a čeburaškového háčku.

 

Nejraději s Banjem chytám v proudných částech revíru, kde se pomocí malých přískoků snažím napodobit přirozenou kořist pstruhů, nebo pokud je proud silnější, často jen Banjo popouštím s proudem a twistrový ocásek pracuje za mě. Když s Banjem prochytávám tůně, rád chytám proti proudu řeky, lépe se mi tak dostává ke dnu tůně, kde mohou být pod proudem vody schovaní pstruzi.


Další výhodu spatřuji v odolnosti materiálu, ze kterého je Banjo vyrobené. Zejména na pstruhových revírech, kdy je nástraha v neustálém kontaktu s kamenitým dnem řeky a se zuby pstruhů, které jsou ostré jako jehličky, je důležité, aby nástraha byla co nejodolnější a vydržela co nejvíce ryb.

Nástraha Relax Banjo si po mých posledních výpravách za tečkovanými poklady našich vod vydobyla pevné místo v mojí pstruhové krabičce a těším se, jaké další ryby na tuto nástrahu nachytám.

Jan Augustynek

 

Registrujte se