Výběr bivaku - Jak vybrat ten správný bivak

Pokud vybíráte bivak je třeba si uvědomit pár zásadních věcí, aby bivak splnil vaše očekávání.

1 - Pro kolik osob bivak bude

První otázka je pro kolik osob bude bivak určený. Pokud jste samotář, postačí vám přístřešek pro jednu osobu. Počtem osob se rozumí kolik lehátek do bivaku vejde. Dnešní bivaky jsou i pro 2 až 3 osoby ( lehátka )

2 - Délka výpravy

Pokud jezdíte sám a na kratší výpravy doporučejeme buďto tzv. Brolly nebo přistřešek. Pro delší pobyt u vody doporučejeme klasické bivaky . Velice důležité jsou také transportní rozměry a hmotnost.

3 - Cena bivaku

Na trhu je nepřeberné množství bivaků, proto se musíme dívat i na cenu. Rozhodujeme se podle svých vlastních možností.
 

Na jaké vlastnosti koukat při výběru bivaku ? 


1 - Vodní sloupec

Vodní sloupec je nejpodstatnější vlastností, na kterou bychom se měli soustředit při výběru bivaku. Jedná se o konkrétní číselnou hodnotu, která definuje nepromokavost. Obvykle se tyto hodnoty pohybují kolem 10 000mm

2 - Moskytiéra, okna a další

Další důležitou věcí je, jak má bivak vyřešenou např : moskytiéru , větraní apod... Myslete na to, že v létě určitě nebudete mít bivak uzavřený, ale chcete se chránit před hmyzem. V zimě naopak potřebujete udržet teplo. Takže bivak by měl mít uzavíratelný vchod a okna.

3 - Konstrukce bivaku

Dnes jsou konstrukce velice podobné, většinou žebrovité. Čím větší bivak, tím víc žeber. Dívejte se taky na uchycení k zemi, aby měl dostatečný počet otvorů pro kolíky.

4 - Podlepené švy

Berte toto na vědomí v dešti. Pokud nejsou švy podlepené a bivak není dostatečně kvalitní může do něj přes švy zatékat.

5 - Podlaha

Podlahy jsou dnes řešeny z kvalitního PVC materiálu. Jsou odjimatelné a existuje několik variant, jak připnout podlahu k bivaku nebo brolly. Každý výrobce volí jiný způsob ( suchý zip, kolíčky, zip ). 

6 - Přehoz

Přehoz je velice dobrá věc, zajišťuje nám lepší tepelný komfort v chladnějších měsících. Chraní samotný bivak (materiál) před povětrnostnímy vlivy a tím zvyšuje jeho životnost. Zajišťuje větší stabilitu bivaku. Přehozem určitě nic nepokazíte.

 

Prodávají se i různá přislušenství k bivakům.

 

Rozdělění bivaku :

Deštníkový přístřešek ( Brolly )

Velká výhoda v rychlém rozložení a složení. Konstrukce je stejná jako u deštníku. Brolly roztáhnete jako deštník a uchytíte pomocí dvou i více vidliček k zemi. Nejsou zde žebra, tudíž se velice rychle rozloží a složí. Některé firmy nabízejí ke svým brolly i přední panel k dokoupení.

 

Bivak ( Bivvy )

Jsou mohutnější, rozměrově větší, těžší, ale zároveň jsou komfortnější a stabilnější. Bivaky rozhodně bereme na delší výpravy. Rozměrově si každý vybere, co mu vyhovuje. Standardně jsou určeny pro 2 osoby, ale na trhu jsou samozřejmě i větší varianty. K tomuto typu přístřešku, je možné zakoupit i druhou vrstvu - zimní přehoz.

Pokud potřebujete poradit, stačí nám napsat nebo zavolat.

Potřebujete poradit ?  Můžete nás kdykoli kontaktovat.

Telefonní kontakt : +420 733 300 047

E-mail : objednavky@lovime-ryby.cz

 

 

Registrujte se